Nedir, Ne Demek, Eş Anlamlısı

Nedir, Ne Demek, Eş Anlamlısı

NNN Sözlük Herşeyi Öğretir

komşu açı nedir? komşu açı ne demek? komşu açı kelimesinin eş anlamlısı komşu açı zıt anlamlısıNNN SÖZLÜK

TDK komşu açı nedir? komşu açı ne demek?1. isim, matematik Tepeleri ve birer kenarları ortak olan iki açıdan her biri

Diğer Kelimeler: pişirilmek, küremek, sırasına getirmek, bunayıverme, sarfiyat, sırasıyla, danış, kova, istihzasız, dazlaklaşmak, sömürücülük, çift dişliler, ilk yardım hastanesi, kedi balığı, yük vurmak,

komşu açı eş anlamlısı


komşu açı kelimesinin eş anlamlarını görmek için buraya komşu açı eş anlamlısı tıklayınız.

komşu açı kelimesi geçen yazılar


 • Thales
  Köşesi çember üzerinde olan ve çapı gören açı, dik açıdır. Tabanı ve buna komşu iki açısı verilen üçgen çizilebilir. Genelleştirilmiş 1959
 • Merkür
  gezegenin coğrafi güney kutbuna komşu olan ve gezegen yüzeyinde Yer yörüngeye girmeye uygun bir açı ve hız elde edebilmek için gerekli
 • Pulsar
  Komşu gökadalarda ve Macellan Bulutsusu içinde bulunan birkaç kodu takip eden yükseklik ve açı bilgilerinide kapsayan isimlere bıraktı (örn.
 • Dik kenar
  Dik kenar, dik üçgen in dik açısına komşu olan kenarlarına denir. Trigonometri de en az bir tanesi ile arasında 90 derece açı bulunan kenar.
 • Üçgen
  Üçgende bir dış açı, kendisine komşu olmayan iki iç açının toplamına Geniş Açılı Üçgen: Sadece bir tek açısı geniş açı olabilir.
 • Dik
  diktir; çünkü oluşturdukları (turuncu ve mavi ile belirtilen) iki açı da 90 derecedir. kesiştiklerinde oluşturdukları komşu açı lar birbirine
 • Pisagor teoremi
  dikmenin ayırdığı parçalardan kendisine komşu olan tarafın uzunluğu Sayısal Örnekler : Pisagor teoremi bir dik açı oluşturmak kolaydır.
 • Çukurelma, Elmalı
  Hava kararmaya başladığı zaman komşudan açı bir şey istenmez ya da çoğunluğu ise çalışmak üzere Antalya il merkezi ve komşu kazalara gitmektedirler.
 • Tesselasyon
  İki benzetme çokgeni arasındaki en büyük düzlemsel açı. dörtgenin uzun kenarı iki komşu tuğla tarafından ikiye bölünmüştür. Dosya:

Yorumlar

-

aysel

Tarih : 2013-03-13 17:00:53

ya bir 6. sınıf ile anlatın.

aysel

Tarih : 2013-03-13 17:00:53

ya bir 6. sınıf ile anlatın.


Yorum Yaz ( Formu eksiksiz ve doğru doldurduktan sonra, Gönder butonuna basınız.)

Teşekkür ederiz.

Yorumunuz yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.